Які є слова омоніми

Слова, однакові за звучанням, але зовсім різні за значенням, називаються омонімами. Приклад: Око (орган зору) — око (давня міра ваги).

Омоніми — це слова, які звучать однаково, але мають зовсім різне значення: кран “механізм для підіймання й переміщення вантажів” і кран “трубка з закривкою, якою перекриваємо воду, газ тощо”; чайка “птах” і чайка “козацький човен”; штучний “виготовлений людиною, не природний” і штучний “який становить собою окрему …

Омоніми — це слова, що однаково звучать, але мають різне лексичне значення. Приклад: Лютий — другий місяць календарного року. Лютий — жорстокий, злий, агресивний.

Потрібно розуміти різницю між багатозначними словами й омонімами.

  • Багатозначні слова пов'язані між собою спільним прямим значенням.
  • Багатозначні слова є спільнокореневими.
  • До багатозначних слів можна підібрати загальний синонімічний ряд.
  • Омоніми не пов'язані між собою будь-яким загальним значенням.

ὁμός — «однаковий» + ὄνομα — «ім'я») — це слова, які однаково звучать та пишуться, але мають різне значення.

Омо́графи (від дав. -гр. ὁμός — «однаковий» + γράφω — «пишу») — слова, що мають однакове написання, але різне звучання і значення.





Омо́німи (від дав.-гр. ὁμός — «однаковий» + ὄνομα — «ім’я») — це слова, які однаково звучать та пишуться, але мають різне значення. Омоніми з’являються внаслідок: звукових змін у слові у процесі розвитку мови;смислових змін у слові у процесі розвитку мови;випадкового збігу …