Як виглядає кікімора у казках?

Кікімора – потворна стара чи немолода жінка, зі скрюченим носом, шкіра зеленуватого відтінку, вся в лахмітті. Нагадує Бабу-Ягу, як зовні так і за злочинами. Але в деяких казках буває доброю, навіть допомагає по господарству, вночі пряде, дивиться за дітьми, якщо її не злити і не провокувати.

Кікімора (білор. кікі́мара) — російський і, меншою мірою, білоруський міфологічний персонаж, переважно жіночої статі, що мешкає в оселі людини та в інших будівлях, пряде ночами і шкодить і неприємності господарству і людям.

Кікіморами болотними і домашніми стають «заручні» покійники, померлі або занапащені маленькі діти, мертвонароджені, викидні. Домашню Кікімору могли підсаджувати будівельники, щоб нашкодити господарям, що не розплатилися з ними, чаклуни як вид псування. Для цього вони клали у непомітне місце ляльку, ганчірку, картинку.

Любить одягатися в хутра з мохів і вплітає у волосся лісові та болотяні рослини. Однак людям з'являється рідко, тому що любить бути невидимою і тільки репетує з боліт глибоким голосом. У лісовика та кікімори є діти — лісівки, вони збивають мандрівників зі шляху, сиплють потерть їм на голови і обмотують павутинням.