Як утворюються пластиди у зрілих клітинах?

Пластиди утворюються шляхом розподілу вже існуючих пластид. Найчастіше діляться пропластиди, етіопласти та молоді хлоропласти. У меристематичних тканинах розподіл пластид корелює з розподілом клітин, тому в материнських та дочірніх клітинах число пластид приблизно однакове.

Вони утворюються в осінньому листі, коренеплодах (морква), зрілих плодах і т. д. На відміну від хлоропластів, форма хромопластів дуже мінлива, але видоспецифічна, що пояснюється їх походженням і станом у них пігментів. Лейкопласти це дрібні безбарвні пластиди кулястої, яйцеподібної або веретеноподібної форми.

Пластиди Пластиди – Органели рослинної клітини, що складаються з білкової строми, оточеної двома ліпопротеїдними мембранами Внутрішня їх утворює всередину вирости (тилакоїди, чи ламели).

Пластиди – це органели властиві рослинним клітинам. Виділяють три основні види: хлоропласти, хромопласти та лейкопласти. Хлоропласти мають хлорофіл та забезпечують процес фотосинтез. Хромопласти мають різні пігменти, які забезпечують фарбування плодів, квітів, листя.