Як швидко проходить глосит?

Форми та види захворювання за тривалістю захворювання ділять на гострий (розвивається швидко і триває не більше місяця) або хронічний глосит (триває більше місяця); за формою ураження виділяють катаральну форму (що протікає з почервонінням і набряком) та десквамативну форму (що протікає зі зміною зовнішнього вигляду);

Друга назва десквамативної глоситу – "Географічна мова". Уражені ділянки чергуються зі здоровими, нагадуючи за забарвленням географічну карту. Частота відторгнення епітелію та його загоєння становить у середньому 1-3 дні, при цьому часткове відторгнення може проходити незалежно від поведінки основного вогнища.

Дуже ефективні при лікуванні глоситу полоскання та ванни для порожнини рота. Використовуються розчини фурациліну, хлоргексидину, анестетичні розчини. За наявності виразок проводять щоденну обробку мови. Для обробки використовується ватяний тампон, після чого проводиться промивання антисептичними засобами.

До загальних симптомів глоситу ставляться такі прояви як – зміни у структурі чи кольорі мови, збільшення його розмірів, наліт, печіння, труднощі при ковтанні чи пережовуванні їжі, промови. За наявності хоч одного з цих симптомів варто обов'язково звернутися до досвідченого лікаря.