Як працює спиртовий термометр?

Саме цей вид термометрів часто застосовується у побуті: для вимірювання температури повітря, тіла людини та рідин. Принцип дії даного термометра у тому, що рідина, що знаходиться всередині корпусу термометра, розширюється при нагріванні.

Під час виміру потрібно перебувати без рухів, не розмовляти, не співати, не їсти, не пити. Час виміру для ртутного термометра становить мінімум 6 хвилин, максимум 10, а електронний потрібно тримати під пахвою ще 2-3 хвилини після звукового сигналу. Діставайте градусник плавним рухом.

Врахуйте: похибка спиртового термометра може становити 3-4 градуси за Цельсієм. Для отримання свідчень термометр необхідно розташувати так само, як і спиртовий вимірювач температури. При цьому пам'ятайте, що рідинні балони вимірювачів температури в жодному разі не повинні торкатися будь-яких предметів.

Спиртові градусники зовні дуже схожі на ртутні, але всередині вони не ртуть, а підфарбований спирт. Спирт не так добре реагує на зміни температури, як ртуть, а також зволожує стінки колби. Через це до рисок, які відповідають потрібній температурі, доходить не весь спирт.