Як недоношеність впливає на дитину?

Основні негативні наслідки, які бувають у недоношених дітей, церебральний параліч, когнітивні порушення, порушення зору та слуху. Чим менша вага і термін пологів, тим вірогідніші такі наслідки.

У недоношених новонароджених частіше виникає асфіксія та крововилив у мозок. Вони частіше хворіють на гострі респіраторні захворювання, кишкові інфекції, що обумовлено слабким імунітетом і недостатнім розвитком багатьох пристосувальних реакцій. У цих дітей частіше, ніж у доношених, розвивається анемія (малокровість).

Зовнішній вигляд: недоношені діти мають своєрідну статуру – відносно велика голова з переважанням мозкового черепа, іноді – відкриті черепні шви, малий і бічні джерельця, низьке розташування пупкового кільця; слабкий розвиток підшкірної жирової клітковини.

Середній ступінь недоношеності У дітей, що з'явилися на світ на цьому терміні, легені ще не дозріли для дихання. Як правило, їм потрібна допомога у вигляді штучної вентиляції легень або подачі постійного потоку повітря, збагаченого киснем для підтримки позитивного тиску в дихальних шляхах.