Як називаються різні м’язи рук

М'язи плеча. Передня група м'язів: двоголовий м'яз плеча (біцепс), плечовий і дзьобо- плечовий м'язи. Двоголовий м'яз плеча має дві частини: довгу і коротку голівки. Задня група: триголовий м'яз плеча (трицепс) та ліктьовий м'яз. Триголовий м'яз плеча три частини: довгу, присередню та бічну голівки.

Краве́цький м'яз (лат. musculus sartorius) — найдовший м'яз у людському тілі. Довгий, тонкий, поверхневий, він йде донизу вздовж стегна в його передній ділянці. Функціями його є згинання, відведення і бокове обертання стегна, згинання коліна.

Немає жодної функції організму, в якій би не брала участь м'язова система. Загальна кількість м'язів (при різних методах підрахунку) налічує від 639 до 850.

Великий круглий м'яз йде від нижнього кута лопатки і прикріплюється до малого горбика плечової кістки; обертає плече всередину (пронація), розгинає і приводить руку (плече).

Змінюючи форму отворів і зміщуючи шкіру з утворенням складок, мімічні м'язи надають обличчю певного виразу, що відповідає тому чи іншому переживанню. Крім основної функції — виражати емоції — мімічні м'язи також беруть участь у мовленні, жуванні.





М’язи верхніх кінцівок забезпечують свободу і велике різноманіття рухів руки. М’язи верхньої кінцівки прийнято ділити на такі групи: 1) м’язи плечового поясу; 2) м’язи вільної верхньої кінцівки — плеча, передпліччя та кисті.