Як довго може бути затримка місячних

Коливання циклу на 3 дні можна вважати нормальним варіантом. Проте при затримці місячних більш ніж на 7-10 днів необхідно термінового проконсультуватись у спеціаліста – гінеколога.

За нормальної роботи організму менструальний цикл триває 28 днів. Відхилення в межах тижня та коливання циклу від 21 до 35 днів можна вважати нормою – це не загрожує здоров'ю жінки. Затримка місячних понад 7 днів може вказувати на вагітність, але не завжди.

У нормі менструальний цикл повинен бути однаковим та прогнозованим. Допустимим вважається відхилення в кілька днів. Якщо менструації немає 7-10 і більше днів, обов'язково потрібно звернутися до гінеколога та з'ясувати причину. Також відвідати лікаря потрібно, якщо затримки невеликі, але відбуваються досить часто.

Порушення гормонального фону, коливання ваги, переїдання або жорсткі дієти, втома, стрес, зміна клімату — усе це причини затримки менструації. Якщо місячні не почалися у визначений термін, а тест на вагітність негативний, не варто одразу панікувати.

Затримка місячних та білі виділення Білі виділення і збій у циклі можуть бути пов'язані з сечостатевими інфекціями, такими як кандидоз, стафілококи, стрептококи і навіть кишкова паличка. Також такий симптом може вказувати на запалення маткових труб, кісти та порушення роботи жіночих органів.

Зазвичай менструальний цикл у жінки триває від 21 до 30 днів, і варто бити на сполох, коли затримка на тиждень або більше — у такому випадку необхідно пройти повне обстеження. Звичайно, такий збій не загрожує здоров'ю, хоча в перші дні затримки й будуть спостерігатися неприємні відчуття.





Відзначимо, що норма затримки місячних, яка дозволяє поки що «не бити на сполох», не більше 5-ти днів. Тобто – затримка місячних 4 дні – ще можна …