Скільки людей хворіють на СНІД

За даними ВООЗ/ЮНЕЙДС у світі з початку епідемії 79,3 млн людей інфікувалися ВІЛ та 36,3 млн померли від хвороб, обумовлених СНІДом. Сьогодні в світі з ВІЛ-інфекцією живуть майже 37,7 млн людей і майже 6 млн із них не знають, що інфіковані.18 трав. 2023 р.

У 80-х роках минулого століття від початку інфікування до розвитку СНІДу проходило в середньому 7 років. Після старту термінальної стадії людині залишилось жити 10–12 місяців.

Як і раніше, найбільше випадків ВІЛ-інфекції було зареєстровано серед осіб вікової групи 30–49 років (72,1%), а у статевій структурі переважають чоловіки (63,5%). У середньому щодня в Україні реєстрували 32 випадки захворювання на ВІЛ-інфекцію, 9 випадків захворювання на СНІД і 4 смерті від хвороб, зумовлених СНІДом.

Загалом з початку епідемії від СНІДу у світі померли 5,5 млн людей.

Не існує ліків від ВІЛ/СНІДу, але ліки можуть різко уповільнити прогресування захворювання. Ці ліки знизили смертність від СНІДу в багатьох розвинених країнах. Симптоми ВІЛ та СНІДу відрізняються в залежності від фази інфекції.

Перше місце у Росії, на яку припадає майже 50% випадків інфікування ВІЛ. За оціночними даними Центру громадського здоров`я, станом на 01.01.2023 рік, в Україні проживає близько 257 тис. ВІЛ-позитивних людей. З них лише 79% знає про свій статус, а АРТ отримує лише 77%.





У середньому щодня в Україні реєстрували 32 випадки захворювання на ВІЛ-інфекцію, 9 випадків захворювання на СНІД і 4 смерті від хвороб, зумовлених СНІДом.