Що таке кораловий атол

Ато́л (мальд. ațolu, від малай. замкнений) — кораловий острів чи архіпелаг у вигляді суцільного або розірваного кільця, що оточує неглибокий (до 100 м) внутрішній басейн — лагуну.

Виникають атоли навколо островів здебільшого вулканічного походження зі скелетних решток коралів та червоних водоростей і зустрічаються тільки у тропічних та субтропічних відкритих частинах океанів. Кільце атола має вигляд валу, що замикає внутрішню лагуну і зовні круто спадає в бік океану.

Кораловий острів — острів, який утворюється в результаті життєдіяльності коралів в океанах і морях тропічного поясу. Кораловий острів у вигляді суцільного або розірваного кільця називають атолом.

За більшістю досліджень, коралові острови утворюються на платформі континентального шельфу, який провінційно піднімається з дна океану. Внаслідок такого підняття шельфу на поверхню води, утворюється велика площа теплої та мілкої води, що створює прекрасні умови для росту та розвитку коралів.

Наприклад, острiв Гренландiя, Магадоскар тощо. Острови за походженням: Материкові – частини материка, що відділилися внаслідок рухів земної кори (Ґренландія, Мадаґаскар). Вулканічні – утворилися внаслідок виверження вулканів на дні океану (Курильські, Гавайські острови, Ісландія).

Кора́лові спору́ди, кора́лові ри́фи (англ. coral structures; нім. Korallenbauten m pl) — геологічні утворення, що формуються внаслідок життєдіяльності колоніальних коралових поліпів (головним чином мадрепорових коралів) і супутніх їм організмів, здатних вилучати вапно з морської води.





Ато́л (малай. adol — замкнений) — кораловий острів, який найчастіше має форму розірваного або суцільного кільця, що оточує неглибоку (до 100 м) лагуну.