Що робити якщо дитина не може зосередитися

Однією з ефективних практик для концентрації уваги на уроці є «Хвилина тиші». Запропонуйте дітям перед виконанням завдання зайняти зручне положення та тихенько посидіти впродовж хвилини в цілковитій тиші. Це дозволить їм розслабитися та налаштуватися на подальшу роботу. Усувайте фактори, що відволікають.

Як зрозуміти, що дитина відстає в розвитку?

  1. відсутність посмішки у віці восьми тижнів;
  2. відсутність реакції на гучні звуки в чотири місяці;
  3. малюк не тримає голову в чотири місяці;
  4. у дев'ять місяців дитина не реагує на власне ім'я;
  5. дитина не повзає в 12 місяців;

Ознаки гіперактивності у немовля очевидні: це підвищення тонусу м'язів і чутливості до зовнішніх подразників, млявий апетит і неспокійний сон. До 3-4 років дитина нездатна організовувати дії і зосереджуватися. А в 6-7 років прояви синдрому досягають піку. Діагноз СДУГ зустрічається й у дорослих.

Симптоми дефіциту уваги (неуважності): дитина не звертає уваги на деталі або робить недбалі помилки; насилу зберігає увагу; часто не слухає, коли до неї звертаються; не виконує завдання або не може слідувати інструкціям; часто втрачає речі; забудькувата.

Регулярні заняття спортом або фізичною активністю, такі як біг, плавання, йога або навіть швидка прогулянка, допомагають не лише покращити фізичне здоров'я, а й збільшити рівень концентрації уваги.





В ці хвилини відпочинку можна випити води, зробити невелику руханку, та головне – ніякої мозкової активності. Вправи на увагу. Це дуже просто. Дайте дитині будь-який предмет і попросіть розказати про нього протягом однієї хвилини.