Що краще тримати корову чи козу

Залишати все для власного вживання варто не раніше 30 дня. Доїти потрібно 2 рази в день влітку, і один – взимку. Робиться це в один і той же час, доведено, що запізнення можуть негативно вплинути на надої молока, якого коза і так дає не більше 3 літрів в день.

Запускають кіз за такою схемою: перший тиждень доять один раз на день, другий тиждень – через день. Якщо до початку другого тижня коза дає не більше стакану молока, потрібно подоїти її ще два рази через день, потім пропустити днів три і подоїти востаннє. Якщо молока більше за стакан, доять через день весь тиждень.

Одразу після закінчення окоту козі потрібно випоїти 1-1,5 л теплої води з розведеною у ній склянкою цукру для стимуляції відходу посліду, а через 1,5 години – чистої теплої води досхочу. Послід має вийти протягом 4 годин після народження останнього козеняти.

Слово «корова» позначає самицю виду, а «свійський бик» або «домашній бик» — самця. Розводять заради м'яса, шкіри та молока.

За добу козі згодовують до 2 кг грубого корму. Ідеальним з погляду харчової цінності вважається лучне, бобово-злакове, злакове сіно, заготовлене у фазі бутонізації квітів.





Багато господарів вважають, що козу вигідніше та простіше тримати, ніж корову. Розведення дрібної рогатої худоби дає дуже швидкі гроші. На відміну від корови, яку потрібно вирощувати до …