Навіщо потрібен міль

Поїдання личинки харчової молі або інших комах не рекомендується, і може бути шкідливим для вашого здоров'я. Харчові молі можуть бути носіями бактерій, грибків або токсинів, які можуть викликати захворювання або алергічні реакції у людини.

Навесні однією з найбільш неприємних проблем у квартирі стає поява молі. Найчастіше міль з'являється через неправильне зберігання речей в шафах і вогкості. Також міль може потрапити у квартиру через вікно або вентиляцію, або разом з пакетами з магазину і навіть на одязі людини та шерсті тварин.

Харчова міль гніздиться в сухих та порошкоподібних продуктах (рис, борошно, гречка та інші крупи). Її личинки можуть прокусити пакувальну плівку і потрапити всередину навіть через найменшу щілину.

Не люблять метелика молі та запаху тютюну, перцю, сухих апельсинових кірок, суничного мила… Моль не виносить запаху листя таких домашніх рослин, як колеус (вона ж — кропивка) та герань. Свіже листя цих невибагливих рослин іноді кладуть у гардероб на зміну старим.

Харчова міль – це сірий метелик, пік активності якого припадає на нічний час доби. Живе такий "звір" максимум три тижні, але за цей період встигає відкласти багато яєць. Доросла особина молі, потрапляючи в крупу, виробляє личинки. Сама вона нічого не їсть – продукцію знищують нові особини, причому, досить швидко.





Міль (російське позначення: моль; міжнародне: mol; застаріла назва грам-молекула (стосовно кількості молекул); від латів. moles – кількість, маса, лічильна множина) – …