Коли покласти м’ясо в бульйон

Для приготування супу, борщу та холодцю м'ясо потрібно обов'язково класти у холодну воду. Адже у цих стравах бульйон є основою для приготування, тому він повинен бути насиченим. У холодній воді м'ясо при нагріванні поступово почне виділяти свій сік, віддаючи його воді. Саме тому бульйон стає наваристим та ароматним.20 жовт. 2023 р.

Щоб отримати запашний бульйон, солять після того, як вода закипить, а господиня зніме зайву піну. Якщо потрібне смачне м'ясо, то підсолюють суп за пів години до готовності.

Таким чином, на першому етапі приготування холодця в каструлі не повинні знаходитися інші інгредієнти: цибуля, морква та спеції. Додавання вищезгаданих компонентів слід здійснювати приблизно за годину до завершення процесу варіння бульйону.

За класикою в бульйон кладуть моркву і цибулю, які можна пасерувати на невеликій кількості олії. Для смаку в бульйон можна додати печериці або білі сушені гриби. Крім солі й меленого перцю, в бульйон кладуть лавровий лист, духмяний перець горошком. Можна також додати чебрець, розмарин, стебло селери, петрушки.

Птицю залий водою у співвідношенні 3:1, доводь до кипіння, знімаючи шуми. Як тільки вода починає кипіти, зменшуй вогонь і вари 3-4 години. Посоли за смаком. Якщо не дати птиці багато кипіти, бульйон буде світлим і не каламутним.

Солити м'ясо при варінні потрібно в кінці. Оскільки сіль посилює виділення рідини, це може зіпсувати смак страви. Якщо посолити на початку, м'ясо виявиться занадто сухим і жорстким.





Дотримуватися потрібно такого правила: на 1 кг м’яса йде 1,5 літра води. Крім цього, звертайте увагу, яке м’ясо піде в бульйон.