Чи потрібно підписувати протокол

Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.

Якщо водій відмовляється проставити підпис, то інспектор патрульної поліції не дає копію протоколу чи постанови. Після відмови поставити підпис у протоколі, оригінал з копією, який мав отримати водій, надійде до суду. З ним можна буде ознайомитися.

Протокол веде секретар або інша спеціально призначена особа. Протоколи загальних зборів (нарад) підписують голова й секретар, а протоколи засідань комісій — усі члени президії.

Важливим є те, що протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, котра вчинила таке правопорушення.

Якщо Ви знехтували правилами дорожнього руху, працівник патрульної поліції уповноважений або скласти протокол щодо порушення ПДР, або винести постанову про притягнення до адміністративної відповідальності.

Мережевий протоко́л у комп'ютерних мережах — набір правил, що визначає комп'ютери у мережі. Протокол також задає загальні правила взаємодії різноманітних програм, мережевих вузлів чи систем і створює таким чином єдиний простір передачі.





У постанові чи протоколі водію пропонують підписатися у відповідній графі, до якої водій, як особа, яку притягують до відповідальності, може внести свої пояснення чи заперечення. Важливо розуміти, що відмова підписувати протокол чи постанову та незгода зі змістом таких документів — це …