Як застосовують настої та відвари

Настої готують холодним, гарячим або змішаним способами. При холодному способі подрібнені частини сировини заливають холодною основою і витримують у закритій посудині деякий час. У разі гарячого способу сировину заливають окропом або олією і парять не доводячи до кипіння.

Приготування відвару 10 г попередньо подрібненої сировини кладуть в емальовану посудину, заливають 200 мл (1 склянка) окропу, накривають кришкою і нагрівають в киплячій воді (на водяній бані) 30 хвилин, охолоджують при кімнатній температурі 10 хвилин, проціджують через подвійний шар марлі, відтискуючи рослину.

Після закінчення вказаного вище часу інфундирку знімають з водяної бані і охолоджують при кімнатній температурі (настої – 45, відвари – 10 хвилин), після чого проціджують в мірний циліндр через подвійний шар марлі і ватний тампон в гирло воронки, віджимають залишок рослинного матеріалу і додають воду (через той же …

Згідно вимогам ДФ настої нагрівають на киплячій водяній бані протягом 15 хвилин, відвари – 30 хвилин. Після закінчення вказаних термінів витяжки охолоджують при кімнатній температурі: настої – не менше 45 хвилин, відвари – протягом 10 хвилин.

Мікстури зберігають до 3-х днів, настої, слизи – 2 дні. Стерильні розчини, виготовлені в аптеці, для ін'єкцій, зберігають три доби. Якщо протягом усього часу вони не були використані, їх виливають.





Настої і відвари призначають для внутрішнього або для зовнішнього застосування (для примочок, компресів, обмивань, полоскань), а також для клізм.